Aktion ne demek? Aktion nedir? Aktion anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   aktion

   Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Aksiyon: § “‘Aktion’ dinamik bir ameliye, iş sabit ve muayyen bir çalışma konusudur.” -Peyami Safa, Osmanlıca-Türkçe-Uydurmaca, 142.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Aktion

   Türkçe

   hareket-eylem-fiil-aksiyon

  • Türkçe

   en {akts'yo:n} e iş, eylem .

  • Türkçe

   [die] hareket, eylem; girişim, teşebbüs; harekât

  • Türkçe

   / hareket, tesubhiis, fiil. ainel, is, faaliyet; in ~ tre- ten harekete, faaliyete gecniek; e -e gemeinsame ~ starten F müstcrek l)ir t^ehbuse baslainak; -är(in /) m hisse sahibi; liissular, aksiyoner -s.art / ling. fiilde harcket tarzi; göruiiiiin; kannasik fiil -s.bereich in hareket siasi -s.radius in menzil; tesir (h.irekct) sahasi -s.turbine f aksiyon türbini

  • Türkçe

   (en.) (e.) (akts'yo:n)
   iş, eylem

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.