Akt ne demek? Akt nedir? Akt anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   akt

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Nikâh: Ayşeyle Mehmedin aktını, yaptık.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Akt

   Türkçe

   hareket-fiil-aksiyon-perde

  • Türkçe

   e {akt} r hareket, fiil; tiy. perde

  • Türkçe

   [der] fiil, amel; hareket; perde; çıplak resim, çıplak vücut, nü

  • Türkçe

   m l. (Handlung) fiil, amer, edim, akt 2. (Tat) hareket 3. (-bildnis) ciplak, nü 4. Tli. fasil, perde, bölüm 5. (Aktenstück) dosya 6. (Geschlechts0) mücamaa, cima; muamelei zevciye; Tragödie/in drei -en üc perdeli facia; -e / l. dosya 2. (Schriftstück) tahrirat, yazi 3. (Unter-lage) senet, vesika, beige 4. (-n pl.) evrak, kägitlar; et. zu den Akten legen l. klasöre gecirmek 2. s. ad acta legen

  • Türkçe

   (e.) (r.) (akt)
   hareket, fiil; tiy, perde

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   akt

   Türkçe

   çıplak

Kazakça  Kazakça » Türkçe Türkçe
  • Kazakça

   akt

   Türkçe

   tutanak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.