Acker ne demek? Acker nedir? Acker anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Acker

   Türkçe

   tarla

  • Türkçe

   [der] tarla

  • Türkçe

   ni l. taria 2. (Feldmaß) bir bucuk dönümlü arazi -bau m ziraat, tanm, haraset, {elähat; ~ treiben ciftcilik etm., ziraat etm. -boden m ziraate elverisli toprak; ekilebilir, tarimlik toprak -er m z.va. ciftci -feldsalat m bot. kuzu gevregi -nockenblume / bot. mavi peygamber- cicegi -fuchsschwanz m bot. sicankuyrugu -furche /saban izi -gamander bot. mesccik; yer canii (od. mesesi); kurt- luca -gauchheil m bot. farekulagi; siilük otu –hahnentuB m bot. adi dügüncicegi -hornkraut n bot. sicankulagi; besparmak otu -hundskamille / bot. büyiik papatya -kratzdistel / bot. devedikeni -krume / tarimlik toprak –kuhKraut n bot. inek sabunotu; Arap baklasi -mause- schwänzchen n bot. sicankuyrugu meier m bot. yapiskan-otu; kücük incicicegi °n l. cift sünnek, ciftcilik etm., ziraat etm., ekip bicniek; felähat etm. 2. flg. F durup dinlenmeden (alisip cabalamak -laild n s. -boden. -ret- tich ni bot. acirga; yabani turp -rittersporn m bat. saray cicegi -Schachtelhalm m atkuyrugu; kirkkilit -schölle/ kesek -senf m bot. yabani hardal -Skabiose / bot. esekku-lagi -s.mann m s. -er. -tresye fbot. eriste -walze/yuvak, log, riilo, sürgü; ciftci cenderesi -winde / bot. citsarma- sigi, kahkahacicegi, uleyk; kiicük borucicegi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.