Achtung ne demek? Achtung nedir? Achtung anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Achtung

   Türkçe

   dikkat; saygı

  • Türkçe

   {'ahtung} e dikkat; saygı .

  • Türkçe

   dikkat!

  • Türkçe

   / l. (Aufmerksamkeit) dikkat 2. (Ansehen) itibar, klymet, deger 3. (vor j-m) takdir, hürmet 4. (vor et.) riayet 5. (Respekt) perva, ihtiram, saygi 6. (Ausruf) Dikkat! Varda! Desturi ~ erweisen saygi göstermek; in der allgemeinen ~ sinken itibardan düsmek; umumun teveccühünü kaybetmek; in ]-s ~ sinken b nin gozün- den düsmek; ~ Schleudergefahr l Kaygan! Dikkat, kayma tehlikesi varl sich ~ zu verschaffen wissen k-nisaydirmak; k-ni saydirmasini bilmek; j-m die schuldige ~ erweisen hatinni gözetmek; ~ haben (vor) b-nin karsisinda hür- met duyniak; hürmetkär davranmak; in hoher ~ stehen (bei) b-nin nczdinde biiyiik itibara mazhar olm. "gebietend empozan, heybetli, mehabetli, hürmetli; kendisine hürmet telkin eden; müteliakkim -s.erfolg m manevl basan Ss.voll hürmetli, saygili, hatirsinas; in -ein Geden- ken b--nin hatirisma hünneten

  • Türkçe

   (e.) ('ahtung)
   dikkat; saygı

  • Almanca

   Ächtung

   Türkçe

   /kanun disi kilinma; aforozianma

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.