Abschied ne demek? Abschied nedir? Abschied anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abschied

   Türkçe

   veda-ayrılma-ayrılış-istifa

  • Türkçe

   e {'apşi:t} r veda, ayrılış - nehmen vedalaşmak (von, ile)

  • Türkçe

   [der] ayrılma; çekilme, istifa; veda

  • Türkçe

   m l. (Abreise) ayrilis, ayrilma 2. (-nehmen) veda 3. (Entlassung) istifa, cekilme mit. a. tekaütlük; ~ neh- men (von) vedalasmak; b-ne, bse veda etm.; um seinen ~ einkommen l. istifaname vermek 2. mit. tekaütlügünü istemek; seinen ~ erhalten k-nin vazifesinden cekilmesini saglamak; emekliye aynimak; seinen ~ nehmen cekilmek, isfifa etm. -s.bankett n veda ziyafeti s.besuch m veda ziyareti; e-n ~ machen b-ne vedaa gitmek -s.feler / veda müsameresi -s.gesuch n istifaname -s.konzert n veda konseri -s.schreiben n vedaname

  • Türkçe

   (e.) (r.) ('apşi:t)
   veda, ayrılış - nehmen vedalaşmak (von, ile)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.