Abonnement ne demek? Abonnement nedir? Abonnement anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   abonnement

   Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   1. Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılan anlaşma, sürdürüm, abonman2. mecaz Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet. 3. Abone olma durumunu gösteren belge: § “Şu abonnement sözüne de Türkçe bir karşılık aramak, uydurmalı.” -Nurullah Ataç, Söyleşiler, 334

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abonnement

   Türkçe

   abone-abonman

  • Türkçe

   s {abon'ımet} s abonman .

  • Türkçe

   [das] abone

  • Türkçe

   n abone -gebühren pl.; -preis m abone bedeli

  • Türkçe

   (s.) (s.) (abon'ımet)
   abonman

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   abonnement

   Türkçe

   [le] abonman

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.