Abgang ne demek? Abgang nedir? Abgang anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abgang

   Türkçe

   hareket-ayrılma-fire

  • Türkçe

   {`apgang} r hareket , kalkış; ayrılma çıkma.

  • Türkçe

   [der] (okuldan) çıkma, ayrılma; çıkış; akıntı; kalkış, gidiş, hareket; sürüm, revaç; düşük

  • Türkçe

   m l. (Abfahrt) gidis, hareket, kalkis 2. (von der Schule, der Bühne) cikma, cikis, ayrilma, terk 3. (aus e-m Amt) istifa, cekilme 4. (von Waren) satis, sürüm, revac 5. (an Gewicht) azalma, eksilme, ziya, fire, dara 6. (von entlassenen Häftlingen) cikis; tahliye edilme 7. (an Flüssigkeit) sizma, sizinti, akma, bosanma 8. (Abfall) süprüntü, talas 9. (der Leihesfrucht) sikti cenin; düsük 10. (Tod) ölüm, vefat, irtihal 11. (Verluste) zayiat 12. med. (Ausscheidung) tas düsürülmesi; cerahat akintisi; kan bosanmasi v.s. 13. (vom Turngerät) inis; keinen ~ finden (Gast) postu (pösteki) sermek; guten ~ haben H kolayilkla satilmak; revac bulmak -s.repllk / Th. cikis sözü

  • Türkçe

   (r.) (`apgang)
   hareket, kalkış; ayrılma çıkma

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.