ön söz ne demek? ön söz nedir? ön söz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   ön söz

   Türkçe

   isim
        Bir eserin konusunu tanıtan, amacını, işleniş biçimini açıklayan, bazen hazırlanmada emeği geçen kişileri belirten yazı, mukaddime:
          "Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın ön söz yazmadığı roman yok gibidir."- S. Birsel.

  • Türkçe

   Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu


  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Kitapların giriş kısmına konulan, o eserin konusunu, amacını, işleniş biçimini anlatan yazı, sunuş, söz başı, ön deyi, mukaddime: “Hüseyin Rahmi Gürpınarın ön söz yazmadığı roman yok gibidir.” -S. Birsel.

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   ön söz

   Arnavutça

   hyrje

Türkçe  Türkçe » Kazakça Kazakça
  • Türkçe

   ön söz

   Kazakça

   alğı söz

  • Kazakça

   kirispe

  • Kazakça

   söz bası

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   ön söz

   Türkçe

   önsöz

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.