ögsemek ne demek? ögsemek nedir? ögsemek anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   oğşemek

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Okşamak. 2. Bir kimsenin kusurlarını, gülünç yanlarını ortaya çıkarmak.

  • Türkçe

   ögsemek

   Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   öğmek istemek

  • Türkçe

   öğsemek

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Dalmak, saldırmak : Koyun ekine öğsedi.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Dişi hayvan çiftleşmek istemek.

  • Türkçe

   öğşemek

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Yıkanırken vücuttaki kirler yumuşamak.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.