Åžit ne demek? Åžit nedir? Åžit anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   azit

   Türkçe

   isim, kimya Fransızca azide
        Azothidrik asit HN3 deki hidrojenin yerine bir kökün geçmesi ile türeyen birleşiklere verilen ad.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. kim. Azothidrik asit HN3 deki hidrojenin yerine bir kökün geçmesi ile türeyen birleşikler.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Elektron transfer zincirinde sitokrom c oksidaz kompleksinden oksijene elektron transferini engelleyen kimyasal bileşik.

  • Türkçe

   azıt

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Azıtmak, haddi aşmak

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   azit

   İngilizce

   (N.)
   azide, chemical compound containing materials from the azido group (Chemistry)

  • İngilizce

   azide

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.