sement ne demek? sement nedir? sement anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   sement

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   1. Dişin üzerini kaplayan kemiğe benzer madde. 1. Hücreleri birbirine bağlayan ya da organizmayı zemine bağlayan ara madde.
  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Ekmek tahtası.
  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   1. Tüm dişlerin kök kısmıyla kimi dişlerin boyun kısmında, yapısı biraz değişikliğe uğramış kemik dokudan oluşan, damardan yoksun, % 55 organik ve % 45 inorganik madde içeren ve mina katmanını örten tabaka. Dişin kökünü saran ve destek sağlayan kemik benzeri, sementoblastlar tarafından üretilen kemiksi doku, sementum. 2. Dişin onarımında kullanılan dolgu materyalleri.
Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   sement

   Türkçe

   çimento

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..